SPÓŁKA Gadu-Gadu

Spółka Gadu- Gadu S.A. Istnieje na rynku od 2007 roku, w wyniku rozwiązania SMS Express sp. z o. o., swój debiut na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie także miała w tym samym roku. W przyszłości zamierza oferować szerokopasmowe łącze internetowe dostępne w całym kraju. W tym celu będzie musiała nawiązać współpracę z Telekomunikacją Polską.
Firma mieści się w stolicy, w Warszawie przy alei Stanów Zjednoczonych 61, dla firmy Gadu- Gadu pracuje około 100 pracowników. Większość jej dochodów pochodzi z reklam oglądanych przez użytkowników tego komunikatora w takcie korzystania z jego usług, a także dzięki mobilnemu gadu- gadu, który umożliwia korzystanie z gadu- gadu przy pomocy telefonu komórkowego.
Spółka ta nie obciąża żadnymi kosztami swoich użytkowników, za prowadzenie rozmów przy użyciu swojego komunikatora internetowego gadu- gadu, jedyne do czego ich zobowiązuje to do oglądania reklam, dzięki którym spółka może się utrzymać na rynku. Został on stworzony w oparciu o licencję wolnego oprogramowania, zalicza się do programów adware, z tego powodu za jego użytkowanie trzeba oglądać reklamy.

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)